تشخیص کابل شارژر اصلی سامسونگ از تقلبی

منتشر شده در : 14 آذر 1401
مدت زمان مطالعه : حدود 9 دقیقه
دسته بندی مطالب :
برچسب :
کابل شارژ سامسونگ اصل

بر اساس بررسی های انجام شده در میان انواع مختلف گوشی های موجود در بازار برند سامسونگ توانسته است رتبه نخست را به عنوان پرفروش ترین دستگاه هوشمند در سراسر جهان به خود اختصاص دهد. معمولاٌ پس از معرفی محصولات و لوازم  جانبی یک برند معروف، برخی از تولیدکنندگان سودجو اقدام به تکثیر و فروش انواع محصولات تقلبی در بازار می کنند. به همین دلیل، ویجت کالا به شما توصیه می کند قبل از خرید محصولات و لوازم جانبی هوشمند با نحوه تشخیص کالاهای فیک و تقلبی آشنا شوید تا متحمل ضررهای مالی نشوید. در ادامه این مطلب سعی داریم شما را با نکات متمایز کننده کابل شارژر اصلی سامسونگ و تقلبی بیشتر آشنا کنیم.

بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند بر این باورند که استفاده از شارژرهای ثالث و کابل USB هیچ خطری ندارد، با این حال، در مواردی ثابت شده است که استفاده از شارژرهای تقلبی، باتری ها، کابل های USB و سایر لوازم جانبی می تواند ناامن باشد و ممکن است به آن آسیب برساند.

کابل شارژر تقلبی بسیار شبیه به کابل شارژر اصلی سامسونگ طراحی شده است، به همین دلیل به سختی می توان تشخیص داد که کدام یک اصل و کدام یک جعلی و تقلبی هستند.

کابل شارژر تقلبی همانند کابل شارژر اصلی سامسونگ کار می کنند اما در صورت استفاده در طول زمان به خصوص برای مدت نسبتا طولانی می تواند به گوشی هوشمند شما آسیب برساند. صرف نظر از تفاوت های ظاهری بین کابل شارژر اصلی سامسونگ و تقلبی ممکن است تغییراتی در مدارها و قدرت خروجی و رتبه بندی جریان وجود داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که مدارهای شارژر ضعیف با توان خروجی متفاوت از مدارهای اصلی می تواند باعث ایجاد آسیب در دستگاه های هوشمند شود.  در ادامه این مطلب سعی داریم شما را با نکات متمایز کننده کابل شارژر اصلی و تقلبی گوشی های هوشمند سامسونگ بیشتر آشنا کنیم.

چرا باید از کابل شارژر اصلی گوشی  سامسونگ استفاده کرد؟

کابل شارژ اصل سامسونگ

کار کردن با کابل شارژر تقلبی برای هر نوع گوشی و تجهیزات هوشمند ممکن است اثرات منفی همانند گرم شدن بیش از حد و کاهش سرعت شارژ شدن را به همراه داشته باشد. در صورتی که با مشخصات کابل شارژر اصلی سامسونگ آشنایی داشته باشید، می توانید از تامین کننده و نمایندگی های معتبر محصولی با کیفیت را دریافت کنید و از ایجاد هر گونه خرابی و آسیب های احتمالی در آینده جلوگیری نمایید. به گفته تولیدکنندگان لوازم جانبی اصلی و تایید شده سامسونگ به طور اختصاصی برای محصولات این شرکت طراحی شده اند. به همین دلیل استفاده از هرگونه باتری، کابل شارژر نامناسب برای دستگاه های هوشمند سامسونگ ایمن نیست و می تواند منجر به انبساط یا مشتعل شدن باتری شود.

تفاوت بین کابل شارژر اصلی سامسونگ و تقلبی به قدری جرئی است که هرگز بدون شناخت کامل از لوازم جانبی این محصولات و تنها با مقایسه فیزیکی آن ها نمی توان متوجه اصل یا تقلبی بودن محصول شد.

به همین خاطر فهرستی از نکات متمایز کننده کابل شارژر اصلی سامسونگ را برای شما جمع آوری کرده ایم تا در هنگام خرید دچار سردرگمی نشوید. هم چنین در صورتی که قصد خرید کابل شارژ اصلی سامسونگ  از فروشگاه های آنلاین را دارید، به شما توصیه می کنیم از تامین کنندگان معتبر با سیاست های مرجوع کالا و بازپرداخت وجه همانند ویجت کالا خرید نمایید.

تفاوت های کابل شارژر اصلی سامسونگ و تقلبی چیست؟

کابل TYPE-C جدیدترین مدل توسعه یافته کابل شارژرهای اصلی سامسونگ است که قابلیت پشتیبانی از تمام دستگاه ها با پورت های USB-C را دارد. کابل  های نوع C باعث تسریع سرعت انتقال داده و افزایش جریان انرژی می شود به همین دلیل گوشی سریع تر شارژ می شود. نسل جدید کابل  شارژرهای نوع C برگشت پذیر هستند و می توان آن ها را از هر دو طرف به دستگاه های هوشمند متصل کرد.

در ادامه تفاوت های قابل توجه بین کابل شارژرهای اصلی و تقلبی سامسونگ را برای تجربه یک خرید هوشمند به شما معرفی خواهیم کرد:

  • کیفیت کابل شارژر : اولین چیزی که به هنگام خرید کابل شارژر خود باید به آن دقت کنید، کیفیت کلی ساخت آن است. کابل  شارژر اصلی سامسونگ ظاهری کاملا محکم، مقاوم و مستحکم دارد. این در حالی است که شارژرهای تقلبی از پلاستیک های ارزان قیمت و بی کیفیت ساخته شده است.
  • وزن کابل شارژر: اگر هنگام خرید کابل شارژر هر دو نوع اصلی و تقلبی آن را در اختیار داشته باشید، به راحتی با مقایسه وزن می توان به اصل بودن آن پی برد. با توجه به کیفیت بالای ساخت کابل شارژرهای اصلی نسبت به نوع تقلبی آن سنگین ترهستند.
  • گوشه و لبه های شارژر: اگر قسمت بالایی و لبه های اصلی را با انواع تقلبی موجود در بازار مقایسه کنید، متوجه می شوید که در نوع جعلی گوشه ها و لبه های دارای ناهمواری است و مقداری پلاستیک اضافی دارد، در حالی که کابل شارژر اصلی سامسونگ لبه هایی کاملا صاف و هموار دارد.

 

  • اتصالات روی شارژر: هر دو نوع اصلی و تقلبی کابل های شارژر سامسونگ یک رابط مفصل مانند در وسط دارند. کابل های اصل دارای یک مفصل صاف و تخت است، درحالی که در نوع تقلبی آن از مفصل های تیز و برجسته استفاده شده است.
  • شیار پورت اتصال USB به شارژر: همانگونه که در بالا اشاره شد، برش درگاه پورت در انواع تقلبی دارای گوشه های برجسته، تیز و ناهموار هستند. در حالی که به علت کیفیت بالای ساخت در انواع اصلی هیچ گونه ناهمواری دیده نمی شود و کاملا صاف و هموار است.
  • دوشاخه شارژر: دوشاخه های استاندارد طراحی شده براساس اصول استاندارد اروپایی دارای یک لایه پلاستیکی اضافی در قسمت انتهایی بین شاخه هاست تا با با ارائه پشتیبانی بهتر به افزایش دوام شارژر کمک کند. در حالی که انواع تقلبی شارژرهای سامسونگ از دو شاخه های ساده استفاده شده است.
  • اندازه رابط میکرو USB: در کابل های میکرو USB به USB متوجه خواهید شد که بین اندازه رابط های میکرو تفاوت وجود دارد. رابط های میکرو USB اورجیتال طول کمتری دارند و به بدنه نزدیک تر هستند، در حالی که کابل شارژرهای تقلبی دارای رابط های  میکرو بزرگتری هستند و فضای بیشتری بین رابط و بدنه را به خود اختصاص داده اند که در صورت استفاده مکرر از آن احتمالی شکستگی در این قسمت وجود دارد.

شارژر اصلی سامسونگ

 

  • اینترلاک میکرو USB: اینترلاک یا همان قفل درونی در نوع اصل کابل های شارژر میکرو- USB به طور کاملا ثابت با فاصله های برابر به شکل ذوزنقه تعبیه شده اند. در حالی که نوع فیک کابل اینترلاک میکرو USB به طور متناقض و به شکل مربعی قرار گرفته اند.
  • نماد USB حک شده بر روی رابط میکرو USB: نماد USB حک شده بر روی بدنه رابط نوساناتی دارد. در نوع اصلی کابل شارژهای USB این نماد یک علامت لیزری با رنگ روشن است. در انواع تقلبی از نمادی با رنگ تیره استفاده شده است.
  • رابط USB: یکی از روش های تشخیص اصل یا بدل بودن کابل شارژرهای سامسونگ توحه به سطح بیرونی رابط آن است، در انواع اروجینال رابط دارای یک فرورفتگی کوچک است. در حالی که نوع تقلبی آن قسمت بیرونی رابط تقریبا صاف است.

سخن آخر

در این مطلب راهکارهایی برای تشخیص تفاوت بین کابل شارژر اصلی سامسونگ و نوع تقلبی آن را معرفی کردیم تا در صورتی که قصد خرید لوازم جانبی برای گوشی همراه خود را دارید، بتوانید آگاهانه خرید کنید. همان گونه که در ابتدای مقاله نیز اشاره شد استفاده از کابل شارژهای تقلبی می تواند به مرور زمان باعث آسیب رساندن به گوشی شود. بنابرین توصیه  اکید ویجت کالا به شما این است که فقط و فقط از محصولات و لوازم جانبی اصل استفاده کنید و حدالامکان این محصولات را از نمایندگی ها و تامین کنندگان معتبر تهیه نمایید.

تجربه شما از خرید شارژر یا کابل USB جدید برای گوشی های هوشمند سامسونگ چیست؟ آیا شما تفاوت های بیشتری بین انواع اصلی و تقلبی آن پیدا کرده اید؟ در بخش نظرات تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

اگر در مورد حین خرید سوال یا مشکلی برای شما پیش آمد با شماره پشتیبانی تماس بگیرید ۹۹۰۳ ۱۷۱ ۰۹۱۲