چرا پاور بانک باد کرده؟ 6 علت مهم

منتشر شده در : 4 بهمن 1401
مدت زمان مطالعه : حدود 5 دقیقه
دسته بندی مطالب :
برچسب :
چرا پاور بانک باد می کند

در جواب به سوال چرا پاور بانک باد کرده باید گفت که پاوربانک‌ها نیازمند رعایت برخی نکات مراقبتی هستند که در صورت عدم رعایت آن، باتری پاوربانک تغییر شکل داده و باد می‌کند. مثلا  قرار گرفتن باتری در معرض آفتاب یا کیفیت پایین ساخت و نبود مدارهای ایمنی از عوامل باد کردن آن به شمار می روند. در ادامه به علل باد کردن باتری پاوربانک می‌پردازیم:

جنس بی کیفیت پاوربانک

استفاده از آداپتور نامناسب و شدت جریان نا‌مناسب

باتری پاور بانک مهم ترین جزء آن است و سازندگان حتما باید به کیفیت آن توجه کنند. درساخت این شارژرهای همراه از دو باتری لیتیوم یونی و لیتیوم پلیمری استفاده می‌شود. پاوربانک‌های مجهز به باتری لیتیوم پلیمری قیمت بیشتری نسبت به پاوربانک لیتیوم یونی دارند. همین امر سبب شده است تا برخی از تولید کنندگان پاوربانک‌ها برای عرضه‌ی محصول خود با قیمت پایین و رقابتی، از باتری‌های بی کیفیت و یا باتری‌های بازیافتی استفاده کنند. همین مسئله، احتمال باد کردن باتری را بالا خواهد برد‌.

دمای زیاد و رطوبت

پاور بانک ها نسبت به گرما حساس هستند. این گجت کاربردی معمولا در محیط های گرمسیر عمر کمتری دارند. همیشه به یاد داشته باشید این ابزار الکترونیکی را در معرض نور مستقیم خورشید به مدت طولانی رها نکنید. همچنین ازقرار دادن پاوربانک در محیط های مرطوب و خیس شدن  آن جلوگیری کنید این عوامل منجر به باد کردن پاوربانک می‌شود. در صورت تمایل پیشنهاد می‌کنیم دیگر مقالات ما با موضوع چرا پاور بانک شارژ نمیکنه و بهترین مارک پاور بانک برای گوشی سامسونگ را نیز مطالعه فرمایید.

ضربه

به علت مستحکم نبودن بدنه پاوربانک‌ها باید آن‌هارا در مقابل ضربه خوردن و پرت شدن محافظت کنید. ضربه‌ی وارده به پاور بانک باعث نشت باتری آن شده و در نتیجه باد میکند. برای محافظت از بدنه پاوربانک خود می توانید از محافظ‌های مخصوص آن استفاده کنید.

استفاده از آداپتور نامناسب و شدت جریان نا‌مناسب

چرا پاور بانک باد می کند؟

پاوربانک برای شارژ شدن نیازمند ولتاژ و جریان ورودی مخصوص هستند که باید توسط یک شارژر استاندارد شارژ شوند.استفاده از آداپتورها و کله گی های بی کیفیت و نامناسب  باعث عدم همخوانی جریان آداپتور با جریان لازمه پاور بانک می‌شود که یکی دیگر از علل تخریب باتری پاور بانک است.

مدار ضعیف

یکی دیگر پاسخ‌های ما یه شما در رابطه با سوال چرا پاور بانک باد کرده است مدارهای بی کیفیت در ساخت پاور بانک‌ها است. باتری پاوربانک ها از مدارهای تشکیل شدند که نسبت به دمای زیاد حساس هستند. حال می خواهد دمای محیط یا دمای داخلی خود دستگاه باشد. در پاوربانک های ارزان قیمت و بی کیفیت از مدارهای ضعیف و بدون محافظت استفاده شده است که گرما بر عملکرد آن‌ها تاثیر منفی گذاشته و موجب باد کردن باتری می‌شود.

عدم استفاده در دراز مدت

چرا پاور بانک باد می کند

باتری پاور بانک ها همواره نیازمند  سیکل شارژ و دشارژ شدن هستند. اگر قصد کنار گذاشتن پاوربانک‌ خود را دارید باید چندماه درمیان از آن‌ها استفاده کنید تا روند شارژ و تخلیه‌ی شارژ طی شود‌.مسئله ی بعدی در پاسخ به سوال چرا پاور بانک باد کرده عدم استفاده و عدم شارژ در زمان طولانی است.

حالا که می دانید چرا پاور بانک باد کرده، می‌توان نتیجه گرفت که باد کردن باتری پاور بانک‌ها به معنی اتمام عمر آنهاست و در صورت مشاهده این رویداد، باید هرگونه استفاده مجدد از آن را فراموش کنید. و حتی فشاری به باتری آن وارد نکنید. برای اطمینان خاطر،  بهتر است پاوربانک را در یک جعبه فلزی و در محیطی باز قرار دهید تا در صورت انفجار و یا آتش سوزی، برایتان خطر آفرین نباشد.

همواره سعی کنید به خرید لوازم الکترونیکی با کیفیت بپردازید تا طول عمر آن‌ها طولانی و عملکردشان بهینه باشد. برای خرید انواع پاوربانک، خرید گوشی موبایل یا خرید ساعت هوشمند می‌توانید ویجت کالا را انتخاب نمایید. در سایت ویجت کالا انواعی از بهترین لوازم الکترونیکی دارای برند‌های معتبر و شناخته شده به فروش می‌رسند که همگی دارای اصالت و کیفیت تضمین شده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

اگر در مورد حین خرید سوال یا مشکلی برای شما پیش آمد با شماره پشتیبانی تماس بگیرید ۹۹۰۳ ۱۷۱ ۰۹۱۲